„Unity team“: mūsų svajonė – Vienybė


Svajonės prasideda mintyse, o kad jas „užsiaugintume", tereikia nepaleisti iš rankų gerų darbų ir tikėjimo. Ne veltui Paulius griežtai perspėjo žmones: „Neapsigaukite! Iš Dievo nepasišaipysi. Ką žmogus sėja, tą ir pjaus. Kas sėja savo kūnu, tas iš kūno pjaus supuvimą, o kas sėja Dvasiai, tas iš Dvasios pjaus amžinąjį gyvenimą" (Gal 6, 7- 8). Vadinasi, svajonė virsta stebuklu tik tada, kai mes tinkamai sėjame Dvasiai. O kaip Jūs sėjate Dvasiai?
Tokiu svarstymu noriu pradėti ir kartu pristatyti jaunimo grupę, kuri save vadina „Unity team"(liet. „Vienybės komanda") ir keliauja per Lietuvos bei kitų šalių jaunimo širdis su savo svajone. Esu įsitikinusi, kad, norint pamatyti stebuklą, visų pirma reikia mokėti svajoti. Išgirdusi „Unity team" afišuojamus atvirus ir nuoširdžius žodžius „vienas balsas", „viena širdis", „viena siela", „vienas tikėjimas", tikiu jų svajonės galia ir teisingumu. 

Unity team istorija

Kas yra Unity team? Kodėl būtent taip save pavadinote?

Tai krikščioniška jaunimo organizacija, jungianti bei skatinanti šiuolaikinį jaunimą prisiminti ir puoselėti amžinąsias vertybes. Unity team - tai pavadinimas, kuris geriausiai atspindi mūsų komandos viziją - vienybė!

„Su visu nuolankumu bei romumu, su ištverme pakęsdami vienas kitą meilėje, siekite išsaugoti Dvasios vienybę taikos ryšiais. Vienas kūnas ir viena Dvasia, kaip ir esate pašaukti vienai pašaukimo vilčiai. Vienas Viešpats, vienas tikėjimas, vienas krikštas. Vienas Dievas ir visų Tėvas, kuris virš visų, per visus ir visuose" (Ef 4, 2-6). 

Mūsų tikslas yra suvienyti tikintį jaunimą ir kartu nešti pasauliui Evangelijos žinią, jog Jėzus Kristus mirė ir prisikėlė, kad kiekvienas, kuris tiki, būtų išgelbėtas. Darome tai ne tik žodžiais, bet ir darbais.

Kam kilo idėja sukurti šią organizaciją? Kaip Jūs radote vieni kitus? Jūsų istorija ir dabartis?


Pagrindiniai „Unity team" steigėjai yra jaunimas iš Kauno krikščionių bažnyčios, kur bendraujant bei matant poreikį ir gimė „Unity" idėja.

Iš tiesų mūsų bažnyčios jaunimas visados buvo aktyvus ir atviras bendravimui - organizuodavome įvairius renginius bei susitikimus. Tačiau susiklosčius nepalankioms aplinkybėms veikloje įsivyravo stagnacija, ir jaunimas pamažu išsiskirstė kas sau. Būtent tada ir prasidėjo Unity užuomazga. Tai buvo 2004 metų ruduo. Jau tuomet suformulavome ambicingą ir pilną iššūkių viziją. Pradėjome nuo nedidelių dalykų, t. y. vėl surinkti ir suvienyti savo jauną bendruomenę, o vėliau augome ir tobulėjome - organizavome renginius, į kuriuos įtraukėme jaunimą iš visos Lietuvos. Ir pagaliau šiemet pavyko įgyvendinti tarptautinės krikščioniškos stovyklos svajonę, kurioje buvo dalyviai net iš devynių skirtingų valstybių.

Su kokiais didžiausiais sunkumais ir kliūtimis Jums teko susidurti, einant šiuo keliu ir, atvirkščiai, kokiais džiuginančiais dalykais galėtumėte pasidalyti?

Visi komandos nariai mokosi, dirba, studijuoja, o „Unity" veikloje dalyvauja kaip savanoriai, negaunantys už tai jokio atlyginimo. Todėl didžiausia kliūtis yra tai, kad šiam prasmingam darbui negalime atiduoti 100% savęs. Taip pat sunkumų sukelia tai, jog dauguma mūsų idėjų viršija finansines galimybes, kol kas turime tik keletą nuolatinių rėmėjų. O didžiausias džiaugsmas yra tai, jog iki šiol tikėjimu pavyko įveikti visas šias kliūtis. Kaip tik šių metų šaukinys mūsų puslapyje ir yra - „We can do it!" (liet. „Mes galime tai padaryti!").

Unity team vidus


Kiek iš viso yra narių Jūsų komandoje? Papasakokite vieni apie kitus.

„Unity" idėjinį branduolį sudaro septyni jauni žmonės, kurie yra savo srities profesionalai. Tai patyręs renginių organizatorius ir prodiuseris, grafinio dizaino specialistas, IT programuotojas, profesionalūs muzikantai, choreografė, garso režisierius, tačiau komandos nariais laikome visus, kurie į šį darbą investuoja bent dalelę savęs.

„Unity" - krikščioniškas judėjimas. Kaip skelbiate Dievo žodį? Ar visi savanoriai yra krikščionys?

Taip, visi „Unity" komandos nariai ir savanoriai yra krikščionys. Dievo žodį skelbiame dviem būdais: tiesiogiai ir netiesiogiai. Pavyzdžiui „Unity camp‘us" (liet. „Unity stovykla") renginyje pirmosiomis dienomis dalyviams stengėmės rodyti dėmesį, meilę, pakantumą, skleidėme šviesą ir šilumą. Visa tai vyko labai natūraliai, tiesiog žaidžiant krepšinį, bendraujant ar paprasčiausiai pietaujant. Pagrindinė žinia tiesiogiai žodžiu buvo skelbiama paskutinę renginio dieną - sekmadienį. Kartais savo susitikimuose apie Gerąją naujieną kalbame tiesiog po prasmingo filmo. Skelbiant Evangeliją stengiamės neapsiriboti įprastomis formomis, nusistovėjusiais standartais. Tačiau ryškiausias liudijimas yra mūsų gyvenimai - laiškas, visų žmonių skaitomas ir suprantamas.

Ar gali prie Jūsų prisidėti kiti? Kaip tai padaryti?

Esame atviri visiems, norintiems prisidėti. Žinoma, paprasčiausias būdas būtų tiesiog atvykti į mūsų šeštadieniais organizuojamus susitikimus, kur bendraujame ir diskutuojame. Su malonumu susipažintume asmeniškai. Taip pat laiškų ar komentarų laukiame mūsų tinklapio forume (https://unitytm.lt/diskusijos/) , elektroninėje pašto dėžutėje (https://unitytm.lt/kontaktai/9/), Facebook ir Twitter tinklalapiuose.

Ką veikia Unity team?

Visai neseniai  organizavote krikščionišką jaunimo stovyklą „Unity camp‘us". Galbūt galite trumpai pristatyti šį renginį.

„Unity camp'us" - tai trijų dienų renginys, į kurį atvyko net 150 jaunų žmonių iš visos Lietuvos, taip pat iš Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos, Airijos, JAV, Indijos bei Brazilijos. Tai, ko gero, buvo didžiausia krikščioniška jaunimo stovykla Lietuvoje. Atidarymo vakarą grojo „Unity worship" (liet. „Unity šlovinimas") komanda su Danieliu Filimonovu. Kitą dieną stovyklautojai aktyviai dalyvavo krepšinio, futbolo ir tinklinio žaidynėse. Taip pat didelio populiarumo sulaukė ir muzikos bei šokių grupelės, kai kas rinkosi fotografijos būrelį. Šeštadienio vakarą publika labai karštai priėmė grupę iš Estijos „Timeless" su nuostabia vokaliste Julija Matvejeva. Sekmadienį vyko viską vainikuojantis „Unity church"(liet. „Unity bažnyčia"), kuriame pamokslavo Agnė Surdokaitė.

Agnės Surdokaitės pamokslą teko girdėti ir man. Liudijimas buvo toks stiprus, kad neliko nė vieno abejingo, dauguma susirinkusiųjų braukė ašaras. Ar visi „Unity team" nariai yra taip užgrūdinti gyvenimo?

Iš tiesų visi mūsų komandos nariai turi labai skirtingų gyvenimo patirčių, kitokią praeitį ir ypatingų istorijų. Galbūt kai kurios jų yra sudėtingesnės, o kitos paprastesnės. Turime žmonių, kurie yra patyrę fizinį ar moralinį smurtą šeimoje bei mokykloje, tokių, kurie augo vieniši ir tokių, kurie yra iš daugiavaikių ar net asocialių šeimų, o kai kurių gyvenimai galėtų būti netgi pavyzdiniai, tačiau mes žinome viena - kiekvienam žmogui yra reikalingas Dievas, net jei jo gyvenimas ir nėra labai komplikuotas. Kiekvieno nario istorija yra gyvas įrodymas, jog Dievas gali išgelbėti kiekvieną žmogų iš bet kokių aplinkybių (jei tik jis šauksis Viešpaties vardo iš tyros širdies) ir padovanoti jam gyvenimo apsčiai! Beje, visi tie gyvenimo patirties skirtumai mums labai padeda būti visaverte komanda, kuri yra kompetentinga įvairias klausimais.

Jei neklystu, „Unity Camp‘us" - pirmoji Jūsų organizuojama stovykla. Kaip Jums sekėsi? Kaip vertinate šį savo darbą?

Keletą kartų esame organizavę stovyklas, bet daug mažesnes. „Unity camp‘us" buvo pirmas mūsų tokio pobūdžio ir masto projektas. Gavome daug teigiamų atsiliepimų, todėl manome, kad renginys pavyko. Ateityje kasmet planuojame šią idėją tęsti ir plėsti.

Ką Jūs dar veikiate? Ką galite pasiūlyti kitiems?

Organizuojame daug kryptingų renginių: „Worship united" (liet. „Jungtinis šlovinimas") - jungtinis krikščioniškos muzikos projektas, „Tiesiog nuostabi" - merginų diena, „Village" (liet. „Kaimas"), „Picnic" (liet. „Iškyla"), „Beach" (liet. „Paplūdimys") - išvykos į gamtą, sporto savaitgaliai - vasarą futbolas ir tinklinis, o žiemą krepšinis. Nuolat keliaujam, dalyvaujam beveik visuose krikščioniškuose renginiuose Lietuvoje.

Kitiems galime pasiūlyti prisidėti, bendrauti ir bendradarbiauti.

Iš pažiūros Jūsų komandos nariai ir veikla yra šiuolaikiška ir moderni. Kaip Jums tai pavyksta suderinti su Dievo tarnyste? Ar šie keliai nesikerta?

Manome, kad Jėzaus tarnystė Jo laiku buvo labai šiuolaikiška ir moderni. Jis ėjo pas nusidėjėlius, ir Jo veikla tuometinei aplinkai atrodė kontroversiška. Todėl manome, kad šiuolaikiškumas nesikerta su tarnyste Dievui, o atvirkščiai - yra neatsiejama tarnavimo dalis. Krikščionys turi pažinti laikmetį ir kalbėti visuomenei suprantama kalba. Žinoma, mes nekalbame apie kompromisą su nuodėme.

Kas Jums padeda įgyvendinti savo svajonę?

DIEVAS. „ nes tai Dievas, veikiantis jumyse, suteikia ir troškimą, ir darbą iš savo palankumo."(Fil 2:13)

Parengė Rūta Juodaitytė
2009-11-13

Šaltinis: http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2009-11-13-unity-team-musu-svajone-vienybe/35292